Süss fel nap…

-Zenés irodalmi összeállítás gyerekeknek és felnőtteknek-

Az egyre bátortalanabb és sok idegen elemmel fűszerezett gyermek irodalom gyámolításra szorul. A tv elé ültetett gyermek készen kap valamit, amihez legtöbbször nincs semmi köze. Ezek a műsorok sok esetben nem nélkülözik a durvaságot az erőszakot. A vélt, valóságos, vagy mesebeli igazság megteremtésében, szolgáltatásában nem a hagyományos jó tulajdonságoké a főszerep.

A Nemzeti Kamara Színház előadása szakít ezzel az irányvonallal, és közelít a népmeséhez, mondókához, akár úgy is, hogy klasszikus szerzőkön keresztül jut el odáig.

A szerzők között Móricz Zsigmond, Benedek Elek, Weöres Sándor, Tamkó Sirató Károly is megtalálható.

A működő díszlet, kis bábjáték előadására is szolgál, zenei eszközök, ütős és húros hangszerek, ének és próza színesítik az előadást. A gyerekeket is bevonjuk a játékba a nézőtéren és a színpadon egyaránt

Rendező- szerkesztő: Usztics Mátyás

Közreműködnek:  Pelsőczy László, Mettler Emese, Herman Gréta