A Nemzeti Kamara Színház Ki kérdezett? címû zenés kávéházi életképekkel lépett fel február 13-án a városi mûvelõdési ház színháztermében. A társulat vezetõje - aki a darabot rendezte és maga is szerepelt benne - Usztics Mátyás. Mint elmondta, a kamaraszínház azért jött létre, hogy a kereskedelmi televíziók és rádiók értékvesztett kínálatával szemben megmutassa: van másik út is.

Nemcsak vidéki, hanem az elszakított Magyarországon élõknek is játszanak. A tagok pedig élõ bizonyítékai annak, hogy a nemzet és az állam határai nem esnek egybe, hiszen vannak köztük a Székelyföldrõl, Kárpátaljáról, a Felvidékrõl, Délvidékrõl és természetesen itthonról is. Elõadásaikon csak magyar szerzõk mûvei szerepelnek, így a mostanin Ady, Babits, Hamvas Béla, Karinthy Frigyes és Márai Sándor válogatott mûveit láthatta a közönség.

Derecskei Hírek - 2004. március

Forrás: http://www.derecske.hu/index.php?menu=hirek&hirek=cikkek&cikk=402