A Magyar Csodaszarvas Egyesület és a Magyar Kultúra Alapítvány március 7-én 18 órai kezdettel rendezi meg az egyesület székházában hagyományos jótékonysági hangversenyét.

Az egyesület célja, hogy erősítse a nemzeti hagyományok ápolását, kiváltképp a magyar ifjúság körében. Fő célkitűzése a határainkon kívül rekedt magyarság művelődésének támogatása, illetve ennek érdekében a hazai közvélemény figyelmének mozgósítása.

Törekvéseik keretében minden évben, immár hagyományosnak számító jótékonysági hangversenyt rendeznek olyan magyar szervezetek, intézmények javára, amelyek példás hatékonysággal segítik a Kárpát-medencei magyarok szülőföldjükön való maradását és megmaradását. 1997-ben a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnázium (Erdély), 1998-ban a dévai Magyarok Nagyasszonya Kollégium és Iskola (Erdély), 1999 folyamán a mezőörsi Mindszenty József Gimnázium, 2000-ben hat délvidéki diáksegélyező egyesület (Délvidék), 2001-ben az ungvári Dayka Gábor Középiskola (Kárpátalja), tavaly pedig a nagysallói Általános Iskola (Felvidék) támogatására szerveztek segélykoncertet a Magyar Kultúra Alapítvánnyal karöltve. Tevékenységükről a www.csodaszarvas.hu címen elérhető honlap ad tájékoztatást. Ezúttal a X. Erdélyi (Erdőcsinád) Ifjúsági Csángó Tábor javára szerveznek a Magyar Kultúra Alapítvánnyal közösen jótékonysági hangversenyt, az évről évre mindezt támogató művészek közreműködésével. A koncert időpontja március 7. (péntek) 18 óra, helyszíne a Magyar Kultúra Alapítvány székházának Corvin terme (Budapest, I. kerület, Szentháromság tér 6.). A rendezvény fővédnöke: Dr. Nagy Gábor Tamás Budavári Önkormányzat polgármestere

Közreműködők:

Erkel Ferenc Általános Iskola és Gimnázium „MAGNIFICAT” gyermekkara (karnagy: Szebellédi Valéria)

Ferencz Éva énekművész

Nemzeti Kamaraszínház társulata Usztics Mátyás színművész vezetésével

Bencze Gábor és Radványi Balázs Kossuth-díjas előadóművészek
Budapesti Vonósok

Petrás Mária népdalénekes

Bartha Levente előadóművész (Székelyudvarhely)

Tolcsvay Béla énekmondó

Csobolya József előadóművész (Beregszász)

Műsorvezető: Murányi László

Jegyek a helyszínen 1300 Ft áron válthatók, elővételben 1000,- Ft áron igényelhetők a hangverseny helyszínén (tel.: 355-0122), e-mailen: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

A tábor minden alkalommal elhivatott marosszéki székelyek kezdeményezésével, munkájával és adományaiból jön létre, ahol önkéntesek bevonásával évről-évre mintegy 100 moldvai csángó fiatal intenzív, magyar szellemű oktatását-nevelését végzik. Mostani jótékonysági hangversenyünkkel szeretnének az idei, 10. jubileumi tábor megtartásához biztos alapot adni mind anyagi, mind szellemi értelemben, amely hitük szerint jó példát mutat az összefogás erejéről a Kárpát-medence más térségeiben, mostoha sorsban élő magyarok számára is.

( Magyar Csodaszarvas Egyesület )

Forrás: http://www.gondola.hu/cikkek/20662