Bemutató:

Helyszín: Miskolc, Gárdonyi Géza Művelődési Ház

3508 Miskolc, Sütő János út 42.

Időpont: 2014.12.13. (szombat) 15:00 óra

Az egyre bátortalanabb és sok idegen elemmel fűszerezett mai gyermek irodalom gyámolításra szorul. A tv elé ültetett gyermek készen kap valamit, amihez legtöbbször nincs semmi köze. Ezek a műsorok sok esetben nem nélkülözik a durvaságot, az erőszakot. A vélt, valóságos, vagy mesebeli igazság megteremtésében, szolgáltatásában sokszor nem a hagyományos jó tulajdonságoké a főszerep.

A Nemzeti Kamara Színház előadása szakít ezzel az irányvonallal. Elsősorban a magyar, és csángó - magyar népmesékhez fordul, a mondókákhoz, de úgy is, hogy mára klasszikussá vált szerzőkhöz fordul.

A szerzők között Benedek Elek, Weöres Sándor, Tamkó Sirató Károly is megtalálható.A gyerekeket is bevonjuk a játékba a nézőtéren és a színpadon egyaránt

Közreműködik:

Mettler S. Emese, Básti Andrea, Pelsőczy László, Usztics Mátyás